Ewangelizacja Ĺťycie o tym warto wiedzieć Wydarzenia

SOS Dzieciom – charytatywny koncert z okazji Światowego Dnia Chorego

“SOS Dzieciom” – charytatywny koncert z okazji Światowego Dnia Chorego “SOS Dzieciom” – pod takim hasłem odbędzie się we wtorek 12 lutego charytatywny koncert, z

“SOS Dzieciom” – charytatywny koncert z okazji Światowego Dnia Chorego

“SOS Dzieciom” – pod takim hasłem odbędzie się we wtorek 12 lutego charytatywny koncert, z którego dochód wesprze leczenie i rehabilitację niepełnosprawnych dzieci. Koncert organizowany z okazji przypadającego 11 lutego Światowego Dnia Chorego, współorganizują Caritas Polska, TVP 2 i Pałstwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Koncertowi towarzyszyć będzie konferencja podsumowująca projekt pod nazwą “Indywidualne ścieżki kariery zawodowej szansą dla osób niepełnosprawnych”. Programem wsparcia zawodowego i psychologicznego przez okres 16 miesięcy objętych było 8 tys. osób niepełnosprawnych, które z sukcesem odnalazły się na rynku pracy oraz zaangażowały w wolontariat na rzecz innych potrzebujących.

Caritas Polska wraz z Telewizją Polską wspiera osoby najuboższe, przedstawiając ich potrzeby w cyklicznym programie “SOS Dzieciom”. Emitowane odcinki cieszą się dużą oglądalnością i coraz częściej przyczyniają się do zwiększenia pomocy osobom niepełnosprawnym.

“Chcemy przede wszystkim pokazać, że można przełamać bariery, pomóc osobom niepełnosprawnym znaleźć pracę. Koncert jest wspólną modlitwą za chorych, ale i podziękowaniem tym wszystkim, którzy przyczyniają się do tego, by ta pomoc docierała do najbardziej potrzebujących” – powiedział ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska.

Udział w koncercie zapowiedziało ok. 3,5 tys. osób niepełnosprawnych. Spotkanie poprowadzą Krystyna Czubówna i Piotr Adamczyk. Gościnnie wystąpią m.in. Maryla Rodowicz, Perfekt, Full Power Spirit, Mieczysław Szcześniak i Chór Alla Polacca.

Początek koncertu “SOS Dzieciom” we wtorek 12 lutego o godz. 17.30 w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki. Patronat honorowy nad imprezą objęła Maria Kaczyłska, małżonka Prezydenta RP.

Centralne uroczystości Światowego Dnia Chorego odbędą się 11 lutego we francuskim sanktuarium w Lourdes, które w tym roku obchodzi 150-lecie objawieł Matki Bożej św. Bernadecie Soubirous. Dzieł ten utworzył w 1993 r. Jan Paweł II w odpowiedzi na zgłaszane od wielu lat z różnych stron świata prośby i postulaty, by przynajmniej jeden dzieł w roku poświęcić w sposób szczególny tym, którzy fizycznie i duchowo nie mogą w pełni korzystać z uroków życia oraz oczekują naszej pomocy i wsparcia.

A to już wiesz?  Abp Gołębiewski do zakonników i zakonnic - nie liczcie na popularność

lk / Warszawa

Katolicka Agencja Informacyjna

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.