Ewangelizacja z diecezji

Kalwaria Zebrzydowska – rekordowa liczba pielgrzymów odwiedziła sanktuarium

Kalwaria Zebrzydowska: rekordowa liczba pielgrzymów odwiedziła sanktuarium

Około półtora miliona pielgrzymów przybyło w ubiegłym roku do sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Do tego jednego z najbardziej znanych miejsc kultu maryjnego w Polsce przybywali pątnicy z 49. pałstw świata “poinformował KAI kustosz kalwaryjskiego sanktuarium, franciszkanin o. Damian Muskus OFM.

Wśród najważniejszych wydarzeł minionego roku w kalwaryjskim sanktuarium kustosz wymienia ogólnopolskie uroczystości dziękczynne za kanonizację Szymona z Lipnicy, zjazd młodych franciszkanów Europy, ogólnopolskie spotkanie rektorów seminariów diecezjalnych i zakonnych oraz prymicje biskupie abp. Mieczysława Mokrzyckiego, koadiutora archidiecezji lwowskiej, byłego sekretarza Jana Pawła II i Benedykta XVI.

O. Muskus wyjaśnił, że na podstawie ewidencji grup pielgrzymkowych można w przybliżeniu oszacować liczbę osób, które nawiedziły sanktuarium kalwaryjskie w 2007 roku. W porównaniu z rokiem 2006, zanotowano wyraźny wzrost ruchu pielgrzymkowego. Kalwarią interesują się coraz większe rzesze pielgrzymów z niemal wszystkich kontynentów.

“To wszystko sprawia, że sanktuarium kalwaryjskie włącza się w grupę zaledwie kilku ośrodków chrześcijałskich charakteryzujących się tak szerokim zasięgiem geograficznym pątników” “powiedział franciszkanin.

Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej jest jednym z najważniejszych miejsc ośrodków kultu maryjnego w Polsce. Powstało na początku XVII wieku, ufundowane przez wojewodę krakowskiego, Mikołaja Zebrzydowskiego.

rk / Kalwaria Zebrzydowska

Katolicka Agencja Informacyjna

hastagi na stronie:

#kalwaria zebrzydowska zjazd rodzin #zjazd rodzin kalwaria #zjazd rodzin kalwaria zebrzydowska #zjazd rodzin w kalwarii zebrzydowskiej

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.