PapieĹź

Benedykt XVI o nieprzemijającej aktualności dzieła św. Augustyna

Benedykt XVI o nieprzemijającej aktualności dzieła św. Augustyna Na nieprzemijającą aktualności dzieła św. Augustyna zwrócił Benedykt XVI podczas dzisiejszej audiencji generalnej w Watykanie. W Auli

Benedykt XVI o nieprzemijającej aktualności dzieła św. Augustyna

Na nieprzemijającą aktualności dzieła św. Augustyna zwrócił Benedykt XVI podczas dzisiejszej audiencji generalnej w Watykanie. W Auli Pawła VI zebrało się kilka tysięcy pielgrzymów z całego świata, wśród nich wielu Polaków.
– Kiedy czytam pisma św. Augustyna nie mam wrażenia, że to człowiek, który umarł mniej więcej 1600 lat temu, ale człowiek dzisiejszy, przyjaciel, współczesny, który przemawia do mnie swoją wiarą, świeżą i aktualną także dzisiaj” – wyznał papież i dodał: – Przemawia do nas, do mnie w swoich pismach, widzimy, widzę nieustanną aktualność jego wiary, która wypływa z Chrystusa, ze słowa przedwiecznego”.

Papież streścił swoją katechezę i pozdrowił pielgrzymów w kilku językach. Zwracając się do Polaków powiedział: – Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów polskich. Jutro przypada wspomnienie św. Antoniego opata. Mimo młodego wieku dojrzały w wierze rozdał swoje dobra ubogim. Całe życie poświęcił ascezie i pokucie. Nazywano go przyjacielem Boga. Jego wiarę podziwiał św. Augustyn. Za jego wzorem nieśmy pomoc ubogim i potrzebującym. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!”

Przemawiając po włosku papież przypomniał o rozpoczynającym się w najbliższy piątek rozpoczyna się Tydzieł Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Benedykt XVI przypomniał, że w tym roku obchodzimy 100-lecie tej inicjatywy ekumenicznej.

ml, tom (KAI Rzym) / Watykan

Katolicka Agencja Informacyjna

A to już wiesz?  Światowy Dzieł Migranta i Uchodźcy - 13 stycznia 2008

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.