z diecezji

Bp Rakoczy – świadek Chrystusa powinien być człowiekiem serca niepodzielonego

Bp Rakoczy: świadek Chrystusa powinien być człowiekiem serca niepodzielonego O zaangażowanie i troskę o Kościół oraz dawanie osobistego świadectwa wiary w Chrystusa zaapelował bp Tadeusz

Bp Rakoczy: świadek Chrystusa powinien być człowiekiem serca niepodzielonego

O zaangażowanie i troskę o Kościół oraz dawanie osobistego świadectwa wiary w Chrystusa zaapelował bp Tadeusz Rakoczy 12 stycznia w kościele pw. św. Michała Archanioła w Wilkowicach. Ordynariusz przewodniczył tu dziękczynnemu nabożełstwu z udziałem kilkuset członków Akcji Katolickiej diecezji bielsko-żywieckiej, którzy spotkali się z hierarchą na dorocznym opłatku. Wspólnie biskupem przy ołtarzu modlili się m.in. diecezjalny asystent Akcji ks. prof. Tadeusz Borutka i kilkunastu asystentów parafialnych .

W homilii bp Rakoczy przypomniał, że świeccy przedstawiciele Kościoła muszą pamiętać, że naczelnym ich zadaniem jest przyprowadzenia innych ludzi do Chrystusa, by mogli się z Nim zaprzyjaźnić “Głoszenie Zmartwychwstałego, osobiste, bezpośrednie – gdy konkretny człowiek dzieli się swoją wiarą – ma ogromne znaczenie. Świadek Chrystusa powinien być człowiekiem serca niepodzielonego, to znaczy powinien mieć tylko jednego Pana” -powiedział bp. Rakoczy

Ordynariusz zauważył, że ludzie ze środowisk kościelnego laikatu powinni być “misjonarzami codzienności, którzy w milczeniu ducha, przez prostotę i promieniowanie nadziei pokładanej w Zbawicielu, uobecniają Chrystusa w świecie”.

Akcja Katolicka w diecezji bielsko-żywieckiej została powołana 21 listopada 1996 r. dekretem bp Obecnie w diecezji istnieje 79 parafialnych oddziałów tego stowarzyszenia, skupiających łącznie ponad 1,4 tys. osób.

rk / Wilkowice

Katolicka Agencja Informacyjna

A to już wiesz?  Bp Jędraszewski do akolitów - znoście przeciwności w głoszeniu Ewangelii

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.