Fundacja “Dzieło Nowego Tysiąclecia” dziękuje za 10 lat działalności

Fundacja “Dzieło Nowego Tysiąclecia” dziękuje za 10 lat działalności

16.07.2010

Po raz pierwszy Fundacja ?Dzieło Nowego Tysiąclecia? organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę. Czterodniowe spotkanie rozpocznie się 19 lipca. W jasnogórskim sanktuarium stypendyści i przyjaciele Fundacji podziękują za 10 lat jej działalności.

Ponad dwa tysiące byłych i obecnych stypendystów oraz wielu zaproszonych gości przyjedzie 19 lipca do Częstochowy na pielgrzymkę dziękczynną, którą organizuje Fundacja ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?. ?Jan Paweł II wybrał Jasną Górę by zachęcić młodzież w czasie VI Światowego Dnia Młodych w roku 1991 do zadumy nad człowieczeństwem, jego bogactwem i odpowiedzialnością za nie. W dziesięciolecie Fundacji idziemy do Matki by Jej dziękować za Dzieło i z Nią w klimacie radości zastanowić się nad skarbem naszego człowieczeństwa? ? podkreśla abp Tadeusz Gocłowski, wiceprzewodniczący Rady Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?.

Na Jasnej Górze młodzi uroczyście zawierzą siebie, Fundację i wszystkich jej przyjaciół opiece Matki Bożej. Podziękują też Bogu za dar Papieża Polaka i za powstanie Fundacji oraz za ofiary na fundusz stypendialny. ? Chcemy modlić się darczyńców, tych, którzy budują żywy pomnik Jana Pawła II, jakim jest Fundacja ? podkreśla ks. Jan Drob, przewodniczący zarządu Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia?. I dodaje: ? Warto inwestować w młodzież, bo to jest inwestycja w przyszłość kraju i Kościoła.

Jubileuszowej pielgrzymce towarzyszą słowa ?Nowe tysiąclecie erą ludzi świętych?, zaczerpnięte z homilii Jana Pawła II wygłoszonej w 1999 r. w Starym Sączu. Papież zachęcał, by ?nie lękać się być świętymi!?. Na podstawie tego przesłania został stworzony duchowy program pielgrzymki. Wpisuje się on w przygotowania do X Dnia Papieskiego, obchodzonego pod hasłem ?Jan Paweł II ? Odwaga Świętości?, jak też do samej beatyfikacji Papieża Polaka.

Pielgrzymkę Fundacji ?Dzieło Nowego Tysiąclecia? rozpocznie Eucharystia w archikatedrze częstochowskiej, którą odprawi metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak. Po niej młodzi wezmą udział w czuwaniu na Błoniach. 20 lipca to pielgrzymkowy dzień skupienia ? czas wyciszenia i modlitwy. Następnego dnia o godz. 11.00 rozpocznie się uroczysta Msza św. na wałach Jasnej Góry. Przewodniczyć jej będzie Prymas Polski abp Józef Kowalczyk. W Częstochowie będą obecni m.in. abp Tadeusz Gocłowski, bp Antoni Dydycz, bp Jan Wieczorek, bp Marek Mendyk.

Pielgrzymka to okazja do rozmów o początkach i działalności Fundacji. Stypendyści będą mieli też okazję zaprezentować swoje talenty sceniczne. Pielgrzymce towarzyszyć też będzie przygotowana przez nich w Sali Rycerskiej klasztoru paulinów wystawa. Zdaniem abp. Tadeusza Gocłowskiego najważniejszym bogactwem Fundacji jest jednak ?klimat, który wytwarzają stypendyści w swoich środowiskach?, a także ich świadectwo, że ?Chrystus spogląda na młodego człowieka z miłością?.

W spotkanie na Jasnej Górze zaangażowanych jest kilkuset wolontariuszy z Fundacji. Stypendyści stworzyli stronę internetową www.pielgrzymkafdnt.pl, przygotowali też materiały graficzne i publikacje towarzyszące pielgrzymce.

(FDNT/ jl, md ? Biuro Prasowe KEP 2010)

hastagi na stronie:

#fdnt częstochowa #fundacja dzieło nowego tysiąclecia 2010

Related posts

Top