Biskupi gratulują Prezydentowi elektowi

Biskupi gratulują Prezydentowi elektowi

07.07.2010

List z gratulacjami z okazji wyboru na urząd prezydenta skierowało na ręce Bronisława Komorowskiego Prezydium Episkopatu. Biskupi życzą, ?aby podjęta odpowiedzialność owocowała działaniami realizowanymi w duchu najwyższych wartości?.

?Każdy wybór na tak wysoki urząd ma wymiar historyczny, w którym słuszna satysfakcja łączy się z odpowiedzialnością za dobro wspólne, któremu na imię Polska? ? podkreślili w imieniu Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik, abp Stanisław Gądecki i bp Stanisław Budzik.

?Wyrażając uznanie dla odniesionego sukcesu, pragniemy życzyć, aby podjęta odpowiedzialność owocowała działaniami realizowanymi w duchu najwyższych wartości? – piszą biskupi. Na lata szczególnej odpowiedzialności za Ojczyznę i wszystkich jej obywateli życzą Bronisławowi Komorowskiemu ?potrzebnych sił i koniecznych łask dla owocnego wypełnienia tego zaszczytnego zadania?. Polecają Bogu Prezydenta, jego rodzinę i współpracowników.

07.07.2010 – List Prezydium do Prezydenta elekta

Warszawa, 5 lipca 2010 r.

Szanowny Panie Prezydencie,

w imieniu Konferencji Episkopatu Polski pragniemy złożyć gratulacje z okazji wyboru na urząd Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Każdy wybór na tak wysoki urząd ma wymiar historyczny, w którym słuszna satysfakcja łączy się z odpowiedzialnością za dobro wspólne, któremu na imię Polska. Wyrażając uznanie dla odniesionego sukcesu, pragniemy życzyć, aby podjęta odpowiedzialność owocowała działaniami realizowanymi w duchu najwyższych wartości. Niech dobry Bóg daje Panu Prezydentowi potrzebne siły i konieczne łaski dla owocnego wypełnienia tego zaszczytnego zadania.

Polecamy Bogu osobę Pana Prezydenta, Jego Rodzinę i wszystkich współpracowników, życząc obfitości Bożych darów na lata szczególnej odpowiedzialności za Ojczyznę i wszystkich jej obywateli.

Z wyrazami szacunku

? Józef Michalik
Metropolita Przemyski
Przewodniczący KEP

? Stanisław Gądecki
Zastępca Przewodniczącego KEP

? Stanisław Budzik
Sekretarz Generalny KEP

__________________________________

Szanowny Pan
Bronisław Komorowski
Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej
Warszawa

(md ? Biuro Prasowe KEP 2010)

hastagi na stronie:

#teksty gratulacji

Related posts

Top