Trzeci miesiąc przygotowań do wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II

Trzeci miesiąc przygotowań do wyniesienia na ołtarze Jana Pawła II

02.07.2010

Rozpoczął się trzeci miesiąc przygotowań Kościoła w Polsce do wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II, pod hasłem Jestem z Wami ? przesłania do Polaków. W drugą niedzielę lipca (11 lipca) będziemy rozważali nauczanie z trzeciej pielgrzymki Papieża do Ojczyzny.

Miała ona miejsce od 8 do 14 czerwca 1987 roku, pod hasłem: ?Do końca ich umiłował?. Pielgrzymka odbywała się w czasie, jak się później okazało, końca systemu komunistycznego w Polsce i w naszej części Europy. Pamiętamy stan ogromnego przygnębienia panującego w Ojczyźnie, który był widoczny na każdym kroku, na ulicach, w szkołach, w zakładach pracy i w życiu publicznym. Wielu z nas straciło nadzieję na jakąkolwiek zmianę nieznośnej sytuacji polityczno?społecznej. Po tej pielgrzymce ożyły nadzieje na zmiany. Nieodległa przyszłość pokazała, że były one o wiele głębsze, niż można było przypuszczać.

Druga niedziela każdego miesiąca poświęcona jest w mediach kolejnej pielgrzymce Papieża do Polski, w tym wypadku chodzi o pielgrzymkę roku 1987. Po niedzieli medialnej rozpoczyna się tydzień duszpasterskich działań na katechezie, w parafiach i przeróżnych grupach kościelnych oraz społecznych. Wyrażają się one w spotkaniach, lekturze i rozważaniu papieskiego nauczania, spotkaniach ze świadkami pielgrzymki, nabożeństwach i czuwaniach, sympozjach, dyskusjach itp.

Internetowym integratorem wspólnych działań jest serwis www.dzienpapieski.pl Znajdziemy w nim informacje dotyczące naszej akcji oraz materiały do wykorzystania w środowiskach formacyjnych i parafialnych.

Należyte przygotowanie do beatyfikacji Ojca Świętego jest naszym wspólnym obowiązkiem oraz spłaceniem długu wdzięczności całego narodu wobec tego Człowieka. Od naszej determinacji zależeć będzie w dużym stopniu poziom znajomości papieskiego nauczania i stopień przygotowania narodu do Jego beatyfikacji. Dziedzictwo Jana Pawła II Wielkiego jest niezwykle aktualne. Przedsięwzięcie to, z którym Kościół w Polsce wiąże wielkie nadzieje, koordynuje Fundacja Episkopatu Polski Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Zobacz także:
www.dzienpapieski.pl

(FDNT/md ? Biuro Prasowe KEP 2010)

Related posts

Top