Przewodnik Katolicki w Krakowie

Przewodnik Katolicki? w Krakowie

Najnowszy numer ?Przewodnika Katolickiego? z datą 18 kwietnia ukaże się z dodatkiem krakowskim. Najstarszy ogólnopolski tygodnik społeczno-religijny, decyzją kard. Stanisława Dziwisza, będzie kolportowany w parafiach archidiecezji krakowskiej.

W bezpłatnym wydaniu specjalnym, rozprowadzanym w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach oraz we wszystkich parafiach archidiecezji krakowskiej, kard. Stanisław Dziwisz wyraził radość z pojawienia się nowego katolickiego tytułu na rynku krakowskim. ?Pamiętam, jak w refektarzu seminaryjnym mieliśmy lekturę artykułów właśnie z tej gazety? ? wspomina metropolita krakowski na łamach wydania specjalnego.

? ?Przewodnik Katolicki? znany jest wielu starszym czytelnikom archidiecezji krakowskiej, pokolenia Polaków wychowywały się na naszym tygodniku, cieszę się, że ?Przewodnik? powraca do Krakowa ? stwierdza ks. Dariusz Madejczyk. Redaktor naczelny zaznacza, że najważniejszą misją czasopisma jest podejmowanie aktualnych tematów rodzinnych, społecznych i religijnych, prezentowanie wiadomości z życia Kościoła oraz komentowanie bieżących wydarzeń. Czasopismo ukazuje się w nowoczesnej, bardzo atrakcyjnej szacie graficznej.

Ks. Piotr Gąsior, redaktor prowadzący dodatek archidiecezji krakowskiej, w słowie wstępnym zapewnia, że wśród tematów podejmowanych przez krakowską redakcję, znajdą się i te dotyczące życia parafii, inicjatyw podejmowanych przez wspólnoty, sylwetki osób oraz wszelkie wydarzenia inspirowane ciekawą inicjatywą.

Nakład ?Przewodnika Katolickiego? z nowym dodatkiem diecezjalnym wyniesie prawie 51 tysięcy egzemplarzy.

Nowy numer pisma ukazuje się z czarno-białą okładką w związku z żałobą narodową. Teksty zamieszczone na pierwszych stronach poświęcone są ofiarom katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem.

?Przewodnik Katolicki? wydawany jest w Poznaniu od 1895 r. Jest to najstarszy ogólnopolski tygodnik społeczno-religijny w Polsce. Od kilku lat oprócz edycji ogólnopolskiej ukazuje się ze specjalnymi stronami poświęconymi metropolii poznańskiej (archidiecezja poznańska i diecezja kaliska), archidiecezji gnieźnieńskiej, diecezji bydgoskiej i włocławskiej. Kolportowany jest przez parafie, kioski i saloniki prasowe.

msz/ Poznań

hastagi na stronie:

#archidiecezja krakowska zmiany ksiezy2011

Related posts

Top