Pielgrzymka Benedykta XVI do Niemiec 22 do 25 września.

Pielgrzymka Benedykta XVI do Niemiec

21.09.2011

Benedykt XVI odwiedzi swoją ojczyznę w dniach od 22 do 25 września.

Na trasie pielgrzymki znajdzie się najpierw Berlin, gdzie pierwszego dnia Ojciec Święty spotka się z najwyższymi władzami kraju i wygłosi przemówienie w parlamencie. Także w stolicy przewidziano Mszę na stadionie olimpijskim oraz osobne spotkania z przedstawicielami żydów i muzułmanów.

Drugiego dnia wizyty w Niemczech Papież odwiedzi Erfurt. Ten etap podróży naznaczą akcenty ekumeniczne. Przewidziano spotkanie z przedstawicielami Kościoła luterańskiego oraz nabożeństwo ekumeniczne w tamtejszym klasztorze augustianów, gdzie przez 10 lat mieszkał i studiował Marcin Luter. Tego samego dnia Ojciec Święty odwiedzi miejscowość Etzelsbach w Turyngii, gdzie będzie przewodniczył nieszporom w tamtejszym sanktuarium maryjnym.

Trzeci dzień papieskiej wizyty w Niemczech rozpocznie się Mszą na Placu Katedralnym w Erfurcie. Następnie Benedykt XVI odleci śmigłowcem do Fryburga Bryzgowijskiego na południowym zachodzie kraju. Tam przewidziano spotkania z przedstawicielami Kościołów prawosławnych, seminarzystami oraz Radą Komitetu Centralnego Katolików Niemieckich. Dzień zakończy czuwanie modlitewne z młodzieżą.

Ostatniego dnia pobytu w ojczyźnie, w niedzielę 25 września przed południem, Benedykt XVI odprawi Mszę na terenie lotniska sportowego we Fryburgu. Następnie spotka się na obiedzie z niemieckim episkopatem, a później z członkami Trybunału Konstytucyjnego oraz katolikami zaangażowanymi w życie Kościoła i społeczeństwa. Jeszcze tego samego dnia wieczorem, po pożegnaniu na lotnisku Lahr, Papież powróci do Rzymu.

Zobacz także:
Udział polskich biskupów w pielgrzymce

(Radio Watykańskie/md ? Biuro Prasowe KEP 2011)

Related posts

Top