Zjazd Ojców Duchownych Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych

Zjazd Ojców Duchownych Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych

26.08.2011

Mszą św. o godz. 17.00 rozpoczął się w poniedziałek 29 sierpnia doroczny Zjazd Ojców Duchownych Wyższych Seminariów Duchownych Diecezjalnych i Zakonnych. Jest on poświęcony metodyce pracy ojca duchownego. Spotkanie potrwa do czwartku, 1 września.

Księża, którzy pełnią posługę Ojców Duchownych w wyższych seminariach diecezjalnych i zakonnych wysłuchają w Płocku wykładów o tym, jak rozmawiać z alumnami, jak wprowadzać ich w doświadczenie głębokiego spotkania ze Słowem Bożym i w liturgię. Podczas zjazdu ojcowie duchowni będą zastanawiać się także nad tym, w jaki sposób pomagać klerykom z problemem współuzależnienia. W programie spotkania zaplanowano też m.in. ?ojcowskie forum? czyli czas na dyskusje i wymianę doświadczeń.

We wtorek 30 sierpnia z kapłanami spotka się metropolita częstochowski abp Stanisław Nowak, odpowiedzialny za sekcję ojców duchownych. Natomiast w środę (31 sierpnia) Eucharystię wraz z uczestnikami zjazdu będzie celebrował biskup płocki Piotr Libera. Zjazd zakończy się 1 września poranną Mszą św. pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji płockiej Romana Marcinkowskiego.

Zobacz także:

(ks. Bernard Kozłowski/jl ? Biuro Prasowe KEP 2011)

Related posts

Top