Żywa szopka, jasełka w Krakowie, 2009

Po franciszkańskiej Wigilia dla ubogich wypełniło kiedy krużganki wypełnili ubodzy, bezdomni i samotni usiedli razem do wigilijnego stołu. (Z życzeniami do klasztoru franciszkanów w Krakowie przybył kard. Stanisław Dziwisz.)

W Wigilię o godz. 22.00 klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Franciszkanów wystawili jasełka. Godzinę później do szopki przybył kard. Stanisław Dziwisz, aby mieszkańcom Krakowa złożyć życzenia i podzielić się z nimi opłatkiem. W tym czasie kolędy będzie grał i śpiewał franciszkański zespół ?Fioretti?. O północy Pasterkę w bazylice św. Franciszka odprawił wyższy przełożony franciszkanów o. Jarosław Zachariasz.
franciszkanska-2009-boze-narodzenie-wigilia-1
W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia wspólne kolędowanie przy Franciszkańskiej rozpocznie się o godz. 15.00. Później zostaną wystawione jasełka, a na 17.00 bracia przewidzieli koncert gwiazdy polskiej piosenki autorskiej – Tomka Kamińskiego. Podczas trwania programu przewidziane są również konkursy z nagrodami dla dzieci.
owce-2009-boze-narodzenie-wigilia-1

26 i 27 grudnia franciszkanie żywą szopkę również wystawią po 15.00. Z tą różnicą, że w drugi dzień świąt zobaczymy dwa różne przedstawienia jasełek. Jedno w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej im. św. Franciszka z Asyżu w Poskwitowie k. Krakowa, drugie ? górali z Mszalnicy k. Nowego Sącza.
maryja-jaselka-2009-boze-narodzenie-wigilia-1
Będziemy mogli posłuchać trojga gawędziarzy góralskich w pięknych strojach regionalnych, którzy opowiedzą gwarą podhalańską w najlepszym stylu o zwyczajach świątecznych i swoim przeżywaniu świąt. Są to laureaci wielu prestiżowych konkursów gawędziarskich.
trzej-krolowie-herod-2009-boze-narodzenie-wigilia-1
Ponadto do szopki przyjadą się pokłonić Panu Jezusowi m.in. ?draby? albo inaczej ?dziady? – kolędnicy w przepięknie wykonanych strojach ze słomy. Będą też kolędnicy z gwiazdą i zaśpiewają wiele starych pastorałek. Przybędzie także grupa przebierańców. Przedstawią swój program przy żłóbku.
kozy-2009-boze-narodzenie-wigilia-1
?Zapraszam do obejrzenia ich występu. Gwarantuję dobrą zabawę i miłe wrażenia, ponieważ są to grupy kolędnicze, mające w swoim dorobku wiele pierwszych nagród, zdobytych na Ogólnopolskim Przeglądzie Grup Kolędniczych – Karnawale Góralskim, odbywającym się od roku 1973 w Bukowinie Tatrzańskiej? ? zapewnia ojciec duchowny seminarium franciszkanów o. Jan Janus.
konik-2009-boze-narodzenie-wigilia-1
Przez cały czas trwania żywej szopki będzie można skorzystać z klasztornej gościny. W Auli bł. Jakuba bracia będą serwować gorącą herbatę, kawę i ciasto. Ponadto ogrzać się będzie można także przy płonących na zewnątrz ogniskach.

hastagi na stronie:

#strój maryji#stroje Maryji#scenariusze jasełek#strój Heroda#scenariusz jasełek szkolnych#strój maryi na jasełka#scenariusze jasełek dla młodzieży#jasełka góralskie scenariusz#jasełka scenariusze#jasełka scenariusz

*

Top