W piątek rozpocznie się zebranie plenarne

Sprawy liturgiczne, dotyczące katechezy, a także temat szkoleń dla porządkowych na pielgrzymkach, będą między innymi przedmiotem dyskusji Episkopatu. Z racji milenium śmierci św. Brunona, obrady plenarne odbędą się w Łomży. Spotkanie zakończy udział w centralnych uroczystościach w Giżycku 21 czerwca.

348. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski odbędzie się w dniach 19-20 czerwca 2009 r. w budynku Wyższego Seminarium Duchownego im. Papieża Jana Pawła II w Łomży. 19 czerwca (piątek), po zakończeniu pierwszego dnia obrad, biskupi wezmą udział we Mszy św. z okazji jubileuszu 1000-lecia męczeńskiej śmierci św. Brunona z Kwerfurtu. Uroczystości rozpoczną się o godz. 18.00 w katedrze łomżyńskiej.

W dniach 20-21 czerwca odbędą się główne uroczystości związane z 1000-leciem śmierci św. Brunona w Giżycku. Tam też, na Wzgórzu św. Brunona, 21 czerwca (niedziela) biskupi będą uczestniczyć we Mszy św. jubileuszowej o godz. 11.00.

Podczas spotkania biskupów w Łomży przewidziano briefing na otwarcie sesji oraz konferencję prasową w drugim dniu zebrania. Fotoreporterzy będą mogli na piętnaście minut przed rozpoczęciem zebrania plenarnego wejść na salę obrad. Akredytacje nie są wymagane. Przybyli dziennikarze, zarówno 19., jak i 20 czerwca, będą proszeni o okazanie legitymacji prasowej i wpisanie się na listę.

Obsługę medialną uroczystości w Giżycku przygotowała diecezja ełcka (szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.diecezja.elk.pl oraz u ks. Jerzego Sikory, e-mail: [email protected], tel. 603913266).

Obsługa medialna w dniach 19-20 VI, Łomża:

Zebranie Plenarne odbędzie się w gmachu Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.

Adres: Wyższe Seminarium Duchowne Pl. Papieża Jana Pawła II Nr 1 18-400 Łomża www.seminarium.lomza.pl

(jl, md ? Biuro Prasowe KEP 2009)

Related posts

*

Top