Zaproszenie na Kongres dla Pokoju

Serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Międzynarodowym Kongresie dla Pokoju ?Ludzie i Religie? ? organizowanym przez Archidiecezję Krakowską, oraz włoską Wspólnotę Sant?Egidio, które odbędzie się w dniach 6-8 września br. w Krakowie i Oświęcimiu.

Pragniemy by ta uroczystość stała się momentem zadumy i refleksji nad wydarzeniami II Wojny Światowej i odzyskania wolności Krajów Europy Środkowo-Wschodniej w 1989 r. Chcemy tym samym zaznaczyć miejsce Polski w tych ważnych dla historii momentach.

Spotkanie w Krakowie jest znaczącym krokiem w pielgrzymce, jaką 27 września 1986 roku zapoczątkował Jan Paweł II w Asyżu. Międzynarodowy Kongres dla Pokoju stworzy możliwość konfrontacji i dialogu przedstawicielom różnych kręgów kulturowych, cywilizacyjnych i religijnych. W spotkaniu weźmie udział 400 gości zagranicznych, przedstawicieli władz państwowych i członków wspólnot religijnych, oraz tysiące uczestników z Polski. Światowa skala wydarzeń sprawi, iż dialog międzykulturowy i wspólna modlitwa o pokój i pamięć ofiar dla niego poniesionych jest ideą łączącą ponad podziałami.

Plan kongresu przedstawia się następująco:

6 września, niedziela
10.00 – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
Uroczysta Eucharystia w obecności przedstawicieli różnych Kościołów chrześcijańskich
17.00 – Audytorium Maximum ? Konferencja otwarcia

7 września, poniedziałek
9.30 – Sale w centrum miasta ? Dyskusje panelowe
16.30 – Sale w centrum miasta ? Dyskusje panelowe
8 września, wtorek
9.00 – Uroczystość w Auschwitz-Birkenau ? Marsz i Ceremonia Pamięci
17.00 – Kraków, Rynek Główny ? Modlitwa o pokój oraz uroczysta gala na zakończenie

http://diecezja.pl/pl/dekrety/1065-zaproszenie-metropolity-na-kongres

hastagi na stronie:

#www 2009 ewangelizacja pl

*

Top