Argentyna – polscy redemptoryści rozpoczęli pracę misyjną w Patagonii

Argentyna: polscy redemptoryści rozpoczęli pracę misyjną w Patagonii

Redemptoryści rozpoczęli pracę misyjną w Patagonii. Tamtejszej ludności służyć będą zakonnicy z Polski i Argentyny. Ich misja jest pierwszym krokiem ku ustanowieniu na tych misyjnych terenach nowej struktury Kościoła.

Ten historyczny moment zbiegł się z 50. rocznicą istnienia diecezji Comodoro Rivadavia oraz z 100. rocznicą urodzin pierwszego biskupa tej diecezji – sługi Bożego Carlosa Mariano Pereza.

Redemptoryści podjęli ten nowy projekt misyjny w odpowiedzi na zaproszenie Stolicy Apostolskiej, która pragnie nadać posłudze ewangelizacyjnej na tym terenie nowe struktury. Zostanie tu w przyszłości utworzona prałatura terytorialna z siedzibą w Esquel, za którą odpowiedzialność podejmą redemptoryści z Polski i Argentyny. Obszar, jaki obejmą swą posługą, zajmuje ok. 90 tys. km kw. Jest to terytorium prawdziwie misyjne.

W uroczystości inaugurującej pracę redemptorystów w Patagonii wzięli udział 24 listopada m.in.: ordynariusz miejsca bp Virgilio Bresanelli, przełożony prowincji warszawskiej redemptorystów o. Zdzisław Klafka i przełożony wiceprowincji Resistencia z Argentyny – o. Józef Słaby.

RV / Esquel

Katolicka Agencja Informacyjna

hastagi na stronie:

#księża w Comodoro Rivadavia

Authors

Top