Koncert bożonarodzeniowy w Asyżu

Koncert bożonarodzeniowy w Asyżu

W wyjątkowej zimowej scenerii powitał Asyż wykonawców i słuchaczy tradycyjnego koncertu bożonarodzeniowego, który publiczna telewizja RAI wyemituje w pierwszym kanale 25 grudnia zaraz po orędziu i błogosławieństwie „Urbi et Orbi” Benedykta XVI. Orkiestrę symfoniczną włoskiego radia i telewizji poprowadził Wayne Marshal, solistami zaś byli Teresa Salgueiro, dawna wokalistka portugalskiego zespołu „Madredeus” i amerykański akordeonista Richard Galliano.

W programie wieczoru znalazł się m.in. znane kolędy ze „Stille Nacht” oraz utwory Prokofiewa i Haendla. Maestro Marshall, który po raz pierwszy był w Asyżu, zachwycony był śnieżną szatą, w jakiej ujrzał bazylikę św. Franciszka i klasztor franciszkanów.

Jak wyjaśnił jego kustosz o. Vincenzo Coli, tegoroczna, 22. edycja koncertu, była poświęcona nie „pokojowi”, lecz refleksji nad miłością Boga i Jego obecnością wśród ludzi”. „Patrząc na Boga, który staje się pośród nas człowiekiem, odkrywamy solidarność, miłość i oddanie dobru wspólnemu” – powiedział o. Coli.

Wśród publiczności obecny był przewodniczący włoskiego Senatu Franco Marini, który już od lat przebywa na koncert bożonarodzeniowy do Asyżu.

ml (KAI Rzym) / Asyż

Katolicka Agencja Informacyjna

Top