Radom – kilka tysięcy osób na wieczerzy wigilijnej

Radom: kilka tysięcy osób na wieczerzy wigilijnej

Smażone karpie, śledzie, pierogi i inne wigilijne dania znalazły się na stumetrowym stole na deptaku w centrum Radomia. Na wigilijnej wieczerzy spotkało się tam kilka tysięcy mieszkańców.
Zaśpiewali kolędę “Wśród nocnej ciszy”, podzielili się opłatkiem i skosztowali wigilijnych potraw.

Bożonarodzeniowe życzenia złożyli im m.in. ordynariusz radomskiej diecezji, biskup Zygmunt Zimowski, prezydent Radomia Andrzej Kosztowniak i harcerze, którzy przynieśli betlejemskie światełko.

Mieszkańcy Radomia chętnie próbowali wigilijnych dań. Władze miasta przygotowały dla nich m.in. 65 kilogramów pierogów, 500 porcji ryby po grecku, 480 porcji karpi, 25 kg sałatki śledziowej, 65 kg pierogów wigilijnych. Była też kapusta z grochem, kluski z makiem oraz rogaliki. Dania przygotowało kasyno wojskowe. Przed kolacją serwowano także wojskową zupę dla tych, którzy już od południa gromadzili się przy stole.

“Gwiazdka na deptaku” odbyła się po raz piąty i – jak podkreślali organizatorzy – na stałe wpisała się w kalendarz miejskich imprez. Mieszkańcy Radomia zgodnie twierdzili, że na miejskiej wigilii panuje świąteczny i radosny nastrój. – To miło, że władze miasta myślą o nas. Dobrze jest spotkać się i wspólnie podzielić opłatkiem – powiedziała jedna z mieszkanek Radomia.

Po wigilijnej kolacji odbyła się druga część licytacji świątecznych bombek, malowanych tydzień temu przez znanych radomian. Świąteczne ozdoby licytowano także w sobotę podczas “Koncertu Gwiazdkowego”. Pieniądze z aukcji zostaną przekazane Caritas Diecezji Radomskiej na dofinansowanie leczenia chorych dzieci.

Przez całą niedzielę “Gwiazdce na deptaku” towarzyszyło szereg atrakcji. Były to m.in. jasełka, rozstrzygnięcie konkursów na najładniejszą choinkę i kartę świąteczną. Z estrady na deptaku dobiegały dźwięki kolęd w wykonaniu uczniów radomskich szkół.

Top