Czystość Kwartalnik eSPe 79 Rok wydania/ stron 2007

Jeden z najbardziej popularnych świętych słynących z surowej ascezy – Franciszek z Asyżu – nazywał ciało „bratem osłem”. Jest w tym określeniu sporo prawdy, szczególnie kiedy uświadomimy sobie, jak skutecznie potrafi ono zatrzymać w miejscu nasz rozwój, oczywiście jeśli zgodzimy się na jego dykaturę.

Czystość  Kwartalnik eSPe 79  Rok wydania/ stron 2007

Apostoł Paweł – wróg małżeństwa? – Danuta Piekarz
Czystość to miłość ze znakiem jakości – ks. Marek Dziewiecki

Współczesna nam kultura winduje poczciwego brata osiołka na piedestał. Trochę z przekory, a trochę z przekonania, że jednak nie jest to jego miejsce, poświęciliśmy najnowszy, 79. numer eSPe tematowi czystości. Rozmawiamy w nim z lekarzem, doradcą życia rodzinnego i specjalistami od duchowości o wartości tej cnoty. Nie zabrakło również wyjaśnienia, czym ona jest a także jak pierwotny Kościół odkrywał jej wartość. O świadectwo tego, że takie życie jest możliwe i szczęśliwe poprosiliśmy Ruch Czystych Serc, im także zawdzięczamy listę powodów, dla których młodzi decydują się na życie w czystości.

W działach stałych polecamy szczególnie refleksję nad tym, czy przyjaźń z celibatariuszem jest możliwa, oraz wybór wierszy s. Agnieszki Kotui, albertynki, z komentarzem pana Leszka A. Moczulskiego.

Redakcja Kwartalnika eSPe
ul. Pijarska 2
31-015 Kraków
tel.: 012 / 422 22 55 wew. 39
fax.: 012 / 421 98 95
e-mail: [email protected]
http://www.espe.pl/

Top