Centrum Psychoterapii Rodzin

Radom: Fundacja diecezjalna uruchamia Centrum Psychoterapii Rodzin

Centrum Psychoterapii Rodzin powstaje przy Fundacji Diecezji Radomskiej ”Dać Sercom Nadzieję”. Ośrodek ruszy za miesiąc i będzie się mieścił w Radomiu. Będą w nim pracowali uznani specjaliści z Collegium Medicum Uniwersytetu Jegiellońskiego.

Prezes Fundacji Honorata Trzaskalska podkreśla, że jednym z celów ośrodka będzie pełna diagnoza problemów rodzin mających trudności wychowawcze.

– Od dłuższego czasu trafiają do nas rodziny mające takie problemy. Dotyczy to głównie małżeństw, których dzieci uczą się w szkołach gimnazjalnych i średnich, gdzie jest łatwy dostęp do różnych używek.

Najczęściej właśnie w wtedy rodzina traci kontakt ze swoim dzieckiem. My natomiast będziemy chcieli pomóc im w pokonaniu tych trudności – wyjaśnia Honorata Trzaskalska.

Ośrodek będzie też prowadzić poradnictwo rodzinne mające na celu przygotowanie rodziny do długoterminowej terapii, ze szczególnym uwzględnieniem działań mających motywować rodzinę do poprawy swojej sytuacji. Terapia będzie prowadzona nie tylko w siedzibie ośrodka, ale również w terenie, bowiem działalność obejmuje także okoliczne powiaty.

Fundatorem i założycielem Fundacji „Dać Sercom Nadzieję” jest biskup radomski Zygmunt Zimowski. Fundacja działa od 2003 r. Jej celem jest m.in. organizowanie i prowadzenie rodzinnych domów dziecka, pogotowia rodzinnego, udzielanie pomocy chorym dzieciom oraz organizowanie wypoczynku dzieciom i młodzieży.

rm / Radom

Katolicka Agencja Informacyjna

hastagi na stronie:

#centrum psychoterapii rodzin radom

Authors
Top