9 V – III Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę

”Otoczmy troską życie na naszych drogach” – pod takim hasłem w drugą sobotę maja dotrze na Jasną Górę Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców. Organizują ją już po raz ósmy MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców. Pielgrzymka jest okazją do tego, by zaapelować o roztropną i bezpieczną jazdę.

Jak informuje ks. Jerzy Kraśnicki, dyrektor organizacji MIVA Polska pomagającej misjonarzom w zakupie środków transportu, udział w pielgrzymce kierowców na Jasną Górę wezmą służby związane z ruchem drogowym oraz bezpieczeństwem na drogach. Do Częstochowy przybędą m.in. przedstawiciele Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD), Komendy Głównej Policji (KGP), Akademii Jazdy, grup mobilnych Służby Celnej, kierowców rajdowych z Orlen Team (Krzysztof Hołowczyc, Jakub Przygoński, Marek Dąbrowski, Jacek Czachor), a także misjonarze.

W sobotę, 9 maja, o godzinie 11.00 przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej zostanie odprawiona Msza św. w intencji podróżujących oraz służb związanych z ruchem drogowym. Przewodniczyć jej będzie wikariusz generalny biskupa polowego ks. prał. płk Sławomir Żarski, a oprawę liturgiczną przygotuje Duszpasterstwo Kierowców Diecezji Legnickiej, współorganizator pielgrzymki.

– Chcemy złożyć Bogu dziękczynienie za bezpiecznie przejechane kilometry i prosić o dalszą opiekę – stwierdzają organizatorzy pielgrzymki. – MIVA Polska wraz z obecnymi na Jasnej Górze misjonarzami będzie modlić się w intencjach wszystkich darczyńców o szczęśliwe i bezpieczne dla nich podróże i dziękować za okazywaną pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy.

Podczas Eucharystii zostaną wręczone dyplomy Przyjaciela MIVA Polska oraz nastąpi zawierzenie kierowców opiece Matki Bożej i św. Krzysztofa. Po Mszy św. na dziedzińcu i parkingach wokół Jasnej Góry zostaną poświęcone pojazdy. Pielgrzymka zakończy się Drogą Krzyżową na Wałach Jasnogórskich. Będzie ona odprawiona w intencji tych, którzy zginęli na drogach oraz ich bliskich.

W ramach działalności organizacji MIVA Polska oraz Krajowego Duszpasterstwa Kierowców są przygotowywane co roku takie akcje, jak: Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków – obchodzony zawsze w trzecią niedzielę listopada, Niedziela Modlitw za Kierowców – obchodzona w całej Polsce przed majowym „długim weekendem”, Ogólnopolska Pielgrzymka Kierowców na Jasną Górę – organizowana co roku w trzecią sobotę maja oraz Dzień św. Krzysztofa – czyli dzień wdzięczności za jazdę bez wypadków obchodzony 25 lipca. W tym dniu kierowcy, jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry składają dar na misyjne środki transportu, zgodnie z hasłem „Podaruj polskim misjonarzom 1 grosz za 1 km przejechany bez wypadku”. W parafiach zaś tradycyjnie odbywa się poświęcenie pojazdów.

(MIVA Polska, duszp./ jl © Biuro Prasowe KEP 2009)

MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo Kierowców
ZAPRASZAJĄ na:

VIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców na Jasną Górę – Sobota, 09.05.2009

Po raz już ósmy MIVA Polska i Krajowe Duszpasterstwo organizuje w drugą sobotę miesiąca maja Ogólnopolską Pielgrzymkę Kierowców do Sanktuarium Matki Bożej na Jasną Górę. Pielgrzymka ta jest częścią ogólnopolskiego programu duszpasterskiego i jest przeżywana w tym roku pod hasłem „Otoczmy troską życie na naszych drogach”.
Udział w Pielgrzymce wezmą przedstawiciele służb związanych z ruchem drogowym oraz bezpieczeństwem na drogach, m.in. KRBRD, KGP, Akademii Jazdy, grupy mobilne Służby Celnej, kierowcy rajdowi z Orlen Team: Krzysztof Hołowczyc, Jakub Przygoński, Marek Dąbrowski, Jacek Czachor, a także misjonarze. W czasie Mszy św. przed obrazem Jasnogórskim będziemy wspólnie modlić się za kierowców i wszystkich użytkowników pojazdów oraz za tych co pracują dla bezpieczeństwa na drogach. W czasie drogi krzyżowej na wałach jasnogórskich wspomnimy tych co stracili życie na polskich drogach.
Pielgrzymce przewodniczyć będzie Wikariusz Generalny Biskupa Polowego ks. prał. płk Sławomir ŻARSKI, a liturgię przygotowuje Duszpasterstwo Kierowców diecezji Legnickiej.

Z głębokim poważaniem i serdeczną modlitwą

ks. Jerzy Kraśnicki
dyrektor MIVA Polska
kom. +48 602 481 167

PROGRAM VIII OGÓLNOPOLSKIEJ PIELGRZYMKI

KIEROWCÓW NA JASNĄ GÓRĘ,
SOBOTA, 09.05.2009

W czasie pielgrzymki chcemy złożyć Bogu dziękczynienie za bezpiecznie przejechane kilometry i prosić o dalszą opiekę. Pragniemy również zawierzyć wszystkich kierowców i ich podróże macierzyńskiej opiece Królowej Polski. MIVA Polska wraz z obecnymi na Jasnej Górze misjonarzami będzie modlić się w intencjach wszystkich dobrodziejów o szczęśliwe i bezpieczne dla nich podróże i dziękować za okazywaną pomoc w zakupie środków transportu dla polskich misjonarzy.
Naszą wspólną troską jest bezpieczeństwo na naszych drogach. Pielgrzymka Kierowców jest okazją by zwrócić się z apelem do kierowców i prosić aby jeździli roztropnie i bezpiecznie, pamiętając by nie narażać życia swojego i innych na niebezpieczeństwo.

11.00 – Msza Św. przed obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej z udziałem misjonarzy i

różnych służb związanych z ruchem drogowym w intencji wszystkich podróżujących

oraz wszystkich służb związanych z ruchem drogowym.
– Wręczenie dyplomów Przyjaciela MIVA Polska
– Zawierzenie kierowców opiece Jasnogórskiej Królowej i św. Krzysztofa

12.15 – Poświecenie pojazdów na dziedzińcu i parkingach wokół Jasnej Góry

13.30 – Droga Krzyżowa na wałach w intencji tych, którzy zginęli na drogach oraz ich rodzin i bliskich

Serdecznie zapraszamy kierowców i ich rodziny oraz wszystkich przyjaciół MIVA Polska!

Authors

Related posts

Top