Czarny Dunajec – rusza program wsparcia dla osób mieszkujących z alkoholikami

Czarny Dunajec: rusza program wsparcia dla osób mieszkujących z alkoholikami

W Czarnym Dunajcu koło Nowego Targu rusza program wsparcia “Zacznij od siebie”, adresowany do osób mieszkających wspólnie z alkoholikami lub osobami nadużywającymi alkoholu.

Program organizowany jest przez Gminny Punkt Konsultacyjny ds. Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Czarnym Dunajcu, a przeznaczony dla mieszkańców gminy Czarny Dunajec. – “Mieszkasz z osobą nadużywającą alkoholu, chcesz częściej odczuwać pozytywne emocje i rzadziej doświadczać przykrych stanów emocjonalnych, masz obawy i odczuwasz lęk, złość w sytuacji, w której się znajdujesz, chcesz wiedzieć, dlaczego tak się dzieje – zapraszamy” – zachęcają organizatorzy.

Program polegać będzie na przeprowadzeniu cyklu zajęć w niewielkiej, 8-10-osobowej grupie. – Adresatami programu są osoby współuzależnione, które dotyka problem alkoholizmu, gdyż dotyczy osób im bliskich – mówi Beata Rawicka, koordynator ds. uzależnień Gminnego Punktu Konsultacyjnego ds. Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Czarnym Dunajcu. Zajęcia prowadzić będzie psycholog Krystyna Joniak, stały konsultant Gminnego Punktu Konsultacyjnego. Do udziału w zajęciach zgłosili się już pierwsi chętni.


Creative Commons License photo credit: basswulf
Foto: Autor: basswulf

Jest to autorski program Gminnego Punktu Konsultacyjnego. Jego autorzy mają nadzieję że osoby z problemem współuzależnienia zgłoszą się do udziału w zajęciach. Na razie gmina ma zabezpieczone pieniądze na dwie edycje programu. Pierwsza edycja rozpocznie się już w połowie marca.

Zgłoszenia do pierwszej edycji programu przyjmowane są pod numerem telefonu: 0 18 26 135 17 codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 15 lub osobiście w Gminnym Punkcie Konsultacyjnym ds. Profilaktyki, Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii w Czarnym Dunajcu, ul. Piłsudskiego 4. Udział w programie jest bezpłatny, mogą w nim wziąć wszystkie osoby z regionu Małopolski, nie tylko z Podhala.

jg / Czarny Dunajec

Katolicka Agencja Informacyjna

Authors

Related posts

Top