Wakacje z Bogiem

Wakacje z Bogiem, pielgrzymka - zdjęcie wikipedia - Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna, 2006r. ,fot. Jola Wolsztyn

Niejeden z nas jako dziecko spędzał lato na tzw. „Wakacjach z Bogiem”. Był to wyjazd w rodzaju kolonii, z tym, że organizowany przez księdza czy katechetę lub grupę działającą w parafii. Zwykle jednak grupy modlitewne czy grupy działające w parafii, nie mające określonego profilu, organizują wyjazdy dla dzieci, na których można odpocząć, bawić się, uczyć i równocześnie modlić się. Zwykle na takich wyjazdach jest ksiądz prowadzący oraz animatorzy – opiekunowie. Organizacja jest na wzór oazy, nawet śpiewa się piosenki oazowe.

Dziś rodzice wysyłają swoje dzieci na wczasy do Grecji, na Majorkę czy Ibizę, na obozy językowe do Londynu. Nie ma w tym nic złego, takie wakacje są bardzo pożyteczne. Jednak często zapominamy o tym, że nasze dzieci potrzebują czegoś więcej. Czasami to „więcej” możemy zapewnić im sami, jeśli tylko potrafimy. Jeśli więc wysyłamy dziecko na wakacje z dala od domu, pamiętajmy, że potrzebuje ono także spędzić czas z rodzicami, niezależnie od tego, w jakim jest wieku. Nastolatek może nawet manifestować swoją „dorosłość” i „niezależność” (celowo ujmuję w cudzysłów, ponieważ nastolatek zwykle nie jest ani dorosły ani niezależny), w rzeczywistości jednak potrzebuje bycia z rodzicami. Warto spędzać czas z własnym dzieckiem. Jeśli nie mamy takiej świadomości teraz, za jakiś czas zobaczymy, jak ważne były dla nas i dla dzieci wspólnie spędzone chwile i ile wniosły do życia rodzinnego.

hastagi na stronie:

#wakacje z bogiem plakat #wakacje z Bogiem Puławy #program wakacji z bogiem #wakacje z bogiem 2011 diecezja tarnowska #wakacje z bogiem program #wakacje z bogiem żywiec

Related posts

Top