Licheń – sanktuarium organizuje bezalkoholowy bal sylwestrowy

Licheń: sanktuarium organizuje bezalkoholowy bal sylwestrowy

Modlitwa zamiast szampana – tak właśnie Nowy Rok powitają goście Domu Pielgrzyma „Arka” Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, którzy wezmą udział w bezalkoholowym balu sylwestrowym. Zorganizowana po raz piąty impreza zgromadzi około 200 osób z kraju i zagranicy: młodzież, rodziny z dziećmi, osoby samotne.

Bal ma już pięcioletnią tradycję. Jego wyróżnikiem spośród innych podobnych imprez jest to, że goście bawią się bez kropli alkoholu. „Wszyscy świadomie wybierają taki rodzaj zabawy i stosują się do zakazu picia alkoholu. Nikt nie tworzy żadnych «ruchów partyzanckich» i nie rozlewa szampana pod stołem” – zapewnia KAI ks. Zbigniew Krochmal, rzecznik prasowy Sanktuarium.

Impreza rozpocznie się o godz. 20.00 modlitwą i posiłkiem. Pół godziny później krakowski wodzirej poprowadzi Poloneza – wspólny taniec wszystkich gości, rozpoczynający licheńską zabawę. Goście będą tańczyć na dużym holu domu pielgrzyma „Arka”, natomiast w jadalni, gdzie będą podawane posiłki, umieszczony zostanie duży telebim, aby można było obserwować, co dzieje się na parkiecie.

Każdego roku repertuar taneczny jest różnorodny – wodzirej prezentuje muzykę z różnych stron kraju i świata. Sam przywozi ze sobą pokaźny zbiór czapek, ilustrujących pochodzenie odtwarzanych w danym momencie rytmów.

Dyrektor Domu Pielgrzyma ARKA Jolanta Adamczyk powiedziała, że w tegorocznym jadłospisie sylwestrowym znalazły się m.in. żeberka w miodzie, barszcz czerwony i żurek z kiełbasą.

O północy uczestnicy balu wezmą udział we Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej w bazylice mniejszej. Nadejście nowego roku obwieści największy w Polsce dzwon – Bogurodzica. Po Mszy goście spotkają się w „Arce”, gdzie złożą sobie życzenia. Około piątej rano sylwestrowa zabawa dobiegnie końca.

ak / Licheń

Katolicka Agencja Informacyjna

hastagi na stronie:

#Sylwester w Licheniu

Authors
Top